Laserowy peeling węglowy – na czym polega i dlaczego jest tak cudowny?

Laserowy peeling węglowy – na czym polega i dlaczego jest tak cudowny?

Laserowy peeling węglowy – nazywany również Black Doll czy Hollywood Peel

Węgiel. Kiedyś, w pierwszym momencie, zawsze kojarzył nam się z zatruciem pokarmowym i starym piecem u babci. Nie raz pomagałyśmy go rozpalać a ślady tego czarnego dobrodziejstwa natury potrafiły na długo pozostać na naszych dłoniach. Faaajne to były czasy.

 

Rozróżniamy wiele rodzajów węgla. Brunatny, drewno, torf, czarny, grafit, antracyt czy lignit- najmłodszy węgiel brunatny. W zależności od rodzaju, różnią się one pochodzeniem, i tak na przykład węgiel czarny ery paleozoicznej powstawał ze skrzypów i paprotników, a młody węgiel brunatny z roślin wyższych w tym roślin drzewiastych. Z reguły słysząc słowo węgiel, na myśl przychodzi właśnie ten węgiel, jako tradycyjne źródło energii. Istnieje jednak również węgiel aktywny, który ma szerokie zastosowanie, działając zbawiennie na nasz organizm. Można go stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. W czym może nam pomóc? Świetnie walczy z biegunką: wiążąc bakterie i toksyny wywołujące biegunkę, skutecznie usuwa je z organizmu. Eliminuje niebezpieczne zatrucia substancjami chemicznymi oraz lekami, na przykład nikotyną, solami metali ciężkich czy paracetamolem. Warto wiedzieć, że węgiel aktywny jest również pomocny w niwelowaniu wzdęć. Co ważne!- pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego dzięki czemu jesteśmy chronieni przed działaniem rożnych nieprzyjaznych substancji. Używany jest także do tworzenia masek ochronnych i wytwarzania filtrów do wody i filtrów powietrza.

Węgiel aktywny w kosmetyce?

Oczywiście, że tak 🙂 , tu również znajduje swoje zastosowanie. Wykorzystywany jest do produkcji preparatów, do walki z przetłuszczającymi się włosami, trądzikiem, zaskórnikami. Świetnie wspomaga leczenie łupieżu. Występuje z reguły, w postaci czarnych tabletek, jest  w pełni naturalny i bezpieczny. Wytwarza się go z miazgi drzewnej, w temperaturze prawie 900 stopni Celsjusza.  Aktywowany jest parą wodną lub mocnymi kwasami. Dzięki swojej porowatej strukturze, posiada cudowną właściwość wiązania i adsorpcji czyli, w tym przypadku gromadzenia się tych naszych niechcianych substancji na powierzchni ciała dzięki czemu łatwiej są one usuwane. Naprawdę, węgiel przyciąga do siebie wszelkie zanieczyszczenia, toksyny i bakterie, również te z głębszych warstw skóry. Działa przeciwzapalnie oraz oczyszczająco. Wykorzystywany jest w peelingu laserowym dzięki czemu, nadaje się również do pielęgnacji skóry trądzikowej, alergicznej i tej bardzo wrażliwej, ponieważ dzięki swym właściwościom jej nie podrażnia.

Laserowy Peeling węglowy , określany jako Black Doll czy Hollywood Peel, stosowany jest przy laseroterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu, z wykorzystaniem najnowocześniejszego lasera Nd Yag. Peeling ten, to kontrolowane złuszczania naskórka. Ma on wielce dobroczynny wpływ na naszą skórę, jest jedną z najlepszych metod pozbycia się trądziku i rozszerzonych porów. Co ważne, zabieg działa na przyczyny powstawania niedoskonałości, dzięki czemu efekt jest długotrwały i bardzo zadowalający.

Na czym polega?

Zabieg polega na naświetlaniu skóry promieniem laserowym. Bez obaw, przed zastosowaniem tego wysokoenergetycznego lasera, oczyszczoną skórę uprzednio pokrywamy specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Po 15 minutach, kiedy maska węglowa wniknie w skórę rozpoczynamy naświetlanie. Hollywood Peel jest bezbolesny jednak w trakcie puszczania wiązki laserowej może być odczuwalne ciepło oraz lekki dyskomfort. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności ciała, zagłębienia oraz pory i absorbując energię światła laserowego, niszczą źródło problemu. Poprzez dużą energię, drobiny zawiesiny węglowej eksplodują na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. Na końcu delikatnie masując, oczyszczamy skórę z pozostałości węgla oraz nakładamy maskę nawilżającą J. Sama przyjemność i efekty powalające.

Laserowy peeling węglowy

Black Doll, dodatkowo stymuluje produkcje kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry i pobudza jej komórki do odbudowy. Stabilizuje również wydzielanie sebum, czyli łoju skórnego zapewniającego miękkość skóry oraz tworzącego na niej, ochronnej warstwy antybakteryjnej i przeciw grzybiczej.

Jak często?

Dla satysfakcjonującego efektu, rekomendujemy wykonać serię zabiegów. Ich ilość dostosujemy indywidualnie do każdego, w zależności od wskazań medycznych oraz oczekiwań. Przerwa pomiędzy zabiegami powinna wynosić ok. 3 tygodni. Z peelingu węglowego można korzystać kilka razy w roku, w zależności od kondycji skóry.

Co nam daje?

W skutek tej laseroterapii, dochodzi do złuszczenia zewnętrznej warstwy naskórka  i martwych komórek, dzięki czemu uzyskacie:

  • efekt oczyszczonej, odmłodzonej i gładkiej skóry
  • wyrównany koloryt skóry z widocznym rozświetleniem,
  • zwężone pory
  • brak przebarwień
  • elastyczną skórę
  • zmniejszony łojotok
  • skórę bez wągrów, zaskórników, pryszczy, krostek i grudek.
  • wygładzone drobne zmarszczki
  • zmniejszone stany zapalne  skóry i zaczerwienienia przy trądziku zapalnym

Efekty uboczne

Jeżeli skóra jest wrażliwa, może pojawić się na niej zaróżowienie i napięcie lub mały obrzęk, który zanika po paru minutach lub godzinach. Osoby, które nie zastosują się do zaleceń po zabiegowych, mogą spodziewać się wystąpienia przebarwień skóry. Tak naprawdę, brak jest długotrwałych skutków ubocznych, tak samo jak w mikronakłuwaniu, dlatego Blak Dool to zabieg typowo bankietowy. Po peelingu, skóra jest rozjaśniona i świeża, dlatego bez obaw, już wieczorem spokojnie możecie cieszyć się piękną skórą na spotkaniu towarzyskim czy służbowym.

Jak przygotować skórę do peelingu węglowego?

 

Na dwa tygodnie przed zabiegiem, nie można przyjmować żadnych leków, suplementów oraz ziół fotouczulających. Substancje te działają niezwykle silnie w połączeniu z wiązką lasera,  dlatego istnieje ryzyko powstania przebarwień. Z tych samych względów zabiegu nie wykonujemy również, na skórze świeżo opalonej czy podczas antybiotykoterapii. Nie należy również w tym czasie, korzystać z zabiegów złuszczających takich jak peelingi chemiczne czy mechaniczne. W dniu wykonywania zabiegu prosimy o niespożywanie alkoholu, ponieważ bardzo wysusza skórę ale zalecamy picie wody J. 1.5-2 litry dziennie na tydzień przed zaplanowanym zabiegiem. Dobrze nawodniony organizm to lepsza regeneracja skóry po zabiegu.

Zalecenia po peelingu węglowym

*Rekomendujemy stosowanie kremu nawilżającego 2-3 razy dziennie. Dobierzemy odpowiedni indywidualnie.

*Co najmniej przez dwa tygodnie przed wyjściem na dwór, zwłaszcza podczas słonecznej pogody wskazane jest stosowanie fotoprotekcji czyli ochrony skóry przed promieniami słonecznymi, w postaci kremów z filtrem 30 lub 50. Pomimo stosowania ochrony, należy i tak unikać słońca ponieważ żaden filtr nie zatrzymuje promieni słonecznych w 100% ,a te mogą spowodować przebarwienia na skórze. Tak naprawdę filtr działa, przez 2-3 godziny i powoduje zapychanie porów dlatego nie powinno się używać ich w nadmiarze i wtedy kiedy nie są potrzebne, np. kiedy mamy prace biurową.

* Od razu po zabiegu najbezpieczniej jest powstrzymać się od nakładania makijażu. Jeżeli jednak brak make up’u wpływa negatywnie na samopoczucie, ewentualnie można zastosować podkład w formie sypkiej.

Kochani, pamiętajcie, że peeling węglowy przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W dzisiejszych czasach mężczyźni również zwracają uwagę na naturalne piękno i chętnie korzystają z wszelkich zabiegów, które pozwalają je osiągnąć  🙂 . Wprawdzie nie potrafimy zatrzymać zegara biologicznego ale zapewniamy, że skóra po Black Doll, wygląda młodziej nawet o kilka lat.