peeling chemiczny

Trądzik- terapia Peel Mission dla każdego

Trądzik – terapia Peel Mission dla każdego

Trądzik- chorują na niego nie tylko dzieci i młodzież. Dorośli również zmagają się z tym problemem, bez względu na wiek.  25, 38, 46 czy 55lat- może przytrafić się każdemu, jednak choroba ta dopada częściej kobiety. Trądzik może zaatakować całą twarz. „Nastoletni” z reguły występuje, w tak zwanej strefie T, w której znajduje się czoło, nos i broda. Strefa U czyli boki twarzy, żuchwa, szyja czy broda, atakowana jest w trądziku osób dorosłych. Szyja, dekolt, plecy i ramiona również narażone są na jego występowanie.

Peel mission inaczej peelingi chemiczne czy monopeelingi – to  innowacyjne produkty  z wachlarzem peelingów o farmaceutycznej recepturze i najwyższej czystości chemicznej. Co ważne! Produkowane są w oparciu o naturalne składniki we współpracy z francuskimi laboratoriami najwyższej klasy. Zabiegi z ich użyciem, mają na celu przede wszystkim, nie tylko redukcję trądziku ale również minimalizację przebarwień i blizn oraz eksfoliację czyli chemiczne złuszczanie naskórka.

Peel mission to produkty o różnorodnym stężeniu, dzięki czemu możemy efektywnie wykorzystać oraz zaprojektować program do potrzeb każdej skóry. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ten spersonalizowany program daje początek procesom regeneracyjno- naprawczym w skórze i wpływa na skuteczne zmniejszenie skórnych defektów o wszelakim podłożu. Peel mission, redukuje problemy skórne oraz wspiera walkę z nimi. Istnieje możliwość ich łączenia podczas jednej wizyty, w zależności od potrzeb skóry. Dozwolone jest wykorzystywanie pillingów również w sezonie letnim dlatego możesz cieszyć się piękną skórą bez względu na porę roku.

Do terapii trądzikowej z użyciem kwasów, korzystamy głównie z czterech serii preparatów Peel Mission, w zależności od rodzaju trądziku:

1.Trądzik zapalny- Seria Anti Acnebazuje na kwasie salicylowym, wykazującym właściwości przeciwzapalne, przenika w głąb skóry przez warstwę sebum tworzoną przez gruczoły łojowe,  docierając do mieszków włosowych. Kwas salicylowy to ma liczne właściwości i lecznicze działania, dlatego znalazł zastosowanie nie tylko w lecznictwie, lecz także w kosmetyce.  Jako składnik kosmetyków, kwas salicylowy można stosować na twarz, na trądzik. Kwas salicylowy należy do beta-hydroksykwasów, w skrócie BHA (w odróżnieniu do kwasów owocowych AHA) i jako związek chemiczny został wyodrębniony z kory wierzby.

Działanie:

 •  antybakteryjne
 •  sebostatyczne
 •  spłycania blizn potrądzikowych
 •  oczyszczania i zmniejszania porów
 •  zapobiegania powstawaniu wyprysków
 •  skutecznej redukcji trądziku
 •  regulacji wydzielania sebum
 •  eliminacji bakterii propionibacterium odpowiadających za powstawanie zmian ropnych
 •  wywołania reakcji skóry, informującej o zakończeniu zabiegu (Frost)

2.Trądzik różowaty- Seria Aza Peel– bazuje na kwasie azelainowym, ma działanie przede wszystkim przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ma działanie antysepatyczne przynosi dobre efekty w zwalczaniu trądziku.Terapia tym kwasem polega na normalizacji zaburzonych procesów skórnych, takich jak nadmierne rogowacenie się naskórka czy produkcja łoju. Jego wielokierunkowe działanie wpływa na przyczyny powstawania trądziku.blokującym proces powstawania przebarwień. Zalecany osobom z łuszczycą, skórą atopową, zaczerwienioną, naczynkową i wrażliwą, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.  Przyspiesza odnowę komórkową.

Działanie:

 • antybakteryjne dla bakterii tlenowych i beztlenowych
 • przeciwzapalne I oczyszczające
 • przeciw-zaskórnikowe
 • antyoksydacyjne- hamuje powstawanie wolnych rodników
 • hamujące powstawanie przebarwień
 1. Trądzik zaskórnikowy – Seria Anti Comedo i Seria Pyrivuk Peel – oparte na kwasie pirogronowym udrażniającym kanały łojowe, zaczopowane przez nieodprowadzone sebum.  Stosując wyższe stężenia produktu, czas jego ekspozycji zostaje wydłużony powodując mocniejszą penetracje w głąb skóry. Dzięki temu uzyskujemy również silne działanie przeciwstarzeniowe.

Działanie:

 • antybakteryjne
 • hamujące wydzielanie sebum
 • poprawiające kolorytu skóry
 • skutecznej redukcji zaskórników
 • zmniejszające rogowacenie przy mieszkowe
 • eliminacyjne stanów zapalnych oraz ograniczanie ich powstawania
 • przeciwzmarszczkowe- stymulujące fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu oraz innych białek zapewniających młody wygląd skóry
 • Obniżające pH poprawiające stan skóry tłustej i zniszczonej

Przebieg zabiegu monokwasami

Rozpoczynamy go od demakijażu. Następnie przygotowujemy skórę do aplikacji kwasu i przeprowadzamy monopiling, który pozwala nam mieć pełną kontrolę podczas eksfoliacji czyli, przede wszystkim złuszczania starego i martwego naskórka. Kolejnym krokiem jest neutralizacja kwasu na skórze. Na zakończenie delikatnym masażem nakładamy odpowiednio maskę łagodzącą, krem regenerujący oraz krem przeciwsłoczeny UV 50+.

Zalecamy wykonanie serii ok 6 zabiegów w odstępach 7-14 dniowych. Po zakończonej terapii rekomendujemy stosowanie specjalistycznych produktów Peel Mission, do codziennej pielęgnacji skóry w domowym zaciszu, sam zabieg jest miły i bezpieczny dla organizmu w każdym wieku.

Masz problem z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami pozapalnymi? Koniecznie musisz nas odwiedzić. Specjalnie dla Ciebie, dobierzemy indywidualny program kuracji odpowiednimi kwasami, uwzględniając ich stężenie oraz rodzaj substancji aktywnych.

Trądzik nie będzie już stanowił dla Ciebie problemu. Wyeliminujemy go, odsłaniając Twoje naturalne piękno.

peeling chemiczny