10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących makijażu permanentnego
Każda z nas marzy o tym, aby zaraz po przebudzeniu wyglądać świeżo i atrakcyjnie bez konieczności spędzania mnóstwa czasu przed lustrem. Jest na to sposób – makijaż permanentny, idealny sposób na trwałe poprawienie niedoskonałości, a tym samym na wydobycie piękna każdej z Nas. Jest wiele mitów na temat tych zabiegów. Wiele z Was boi się go głównie ze względu na brak wiedzy. Dziś odpowiemy na kilka najważniejszych pytań, które z pewnością zadaje sobie niejedna kobieta przed wykonaniem makijażu permanentnego.
1. Czy makijaż permanentny wykonuje się w znieczuleniu?
Tak, przed zabiegiem nakładamy na brwi, usta, oczy specjalny krem znieczulający. Dodatkowo na otwarty już naskórek, linergistka znieczula pigmentowane miejsce lidokainą w płynie.
2. Czy przed zabiegiem makijażu brwi trzeba zgolić włoski?
Absolutnie Nie!! przy makijażu nie golimy całych brwi, usuwamy jedynie zbędne włoski. Chcemy aby był on jak najbardziej naturalny i dopasowany do łuku brwiowego klientki, dlatego włoski grają istotną rolę w całej procedurze wykonania brwi.
3. Kiedy mogę się malować po zabiegu?
Oczy czy usta można malować po upływie co najmniej tygodnia od wykonanego zabiegu. Najlepiej wstrzymać się z wykonywaniem make-upu do całkowitego wygojenia skóry, czyli ok 10 – 14 dni. Dotyczy to zarówno malowania rzęs, powiek czy ust.
4.Czy przed i po makijażu można się opalać?
Zarówno przed jak i po zabiegu makijażu permanentnego opalanie nie jest wskazane. Pigmentowane miejsce należy chronić przed słońcem aż do wygojenia, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia przebarwień w makijażu.
Przed zabiegiem ze względu na przesuszanie naskórka jak i zmianę jego koloru. Na opalonej skórze trudno dobrać odpowiedni kolor barwnika, który będzie do niej nadal pasował po zejściu opalenizny. Po zabiegu nie należy się opalać ok 14 dni.
5. Czy po zabiegu makijażu permanentnego można wrócić do pracy i codziennych czynności?
Zabieg makijażu permanentnego nie wyklucza z codziennych aktywności. Pigmentowane miejsca czasem lekko puchną i czerwienieją. Po krótkim czasie opuchlizna oraz zaczerwienienie mija i można powrócić do codziennych spraw.
6. Czy usta bardzo puchną podczas zabiegu makijażu permanentnego?
Stopień opuchlizny ust jest sprawą bardzo indywidualną. U jednych usta puchną dość znacznie a u innych prawie wcale. Nie można uogólnić i zastosować jednego stopnia u wszystkich osób. Usta są dość wrażliwe i opuchlizna występuje zawsze, ale w różnym stopniu u każdej z osób.
7. Jak długo utrzymuje się efekt?
Trudno określić jak długo utrzyma się efekt, ponieważ jest to zależne indywidualnie od każdego organizmu.
Microblading brwi – od 6 miesięcy do 12 miesięcy.
Ombre- od 12 miesięcy do 21 miesięcy.
Usta – od 12 miesięcy do 21 miesięcy.
Eyeliner – od 18 miesięcy do 36 miesięcy.
Jeżeli pigment utrzymuje się całe życie lub około 10 lat jest to tatuaż, a nie makijaż permanentny.
8. Czy mogę wykonać makijaż oczu przy sztucznych rzęsach?
Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie pigmentacji oczu. Należy zdjąć rzęsy około tygodnia przed zabiegiem.
9. Co wykonać najpierw, makijaż czy wypełnienie ust kwasem?
Jako pierwszy wykonaj zabieg makijażu permanentnego ust. Dlaczego? Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się dłużej niż kwas hialuronowy. Makijaż pozostaje na skórze od 1 do około 5 lat. Kwas hialuronowy natomiast wchłania się po około 6 – 9 miesiącach. I to właśnie makijaż permanentny powinien wyznaczyć zakres powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym. Nawet jeśli kwas hialuronowy się wchłonie kształt makijażu pozostanie jednak bez zmian. Kwas natomiast możesz ponownie uzupełnić.
10. Czy makijaż permanentny boli?
Brwi przed zabiegiem najczęściej nie są znieczulane. Ta część ciała i specyfika zabiegu nie przysparzają bowiem Klientkom bólu. Dopiero po naruszeniu naskórka linergistka przeciera skórę preparatem z lidokainą, która znieczula miejscowo skórę i niweluje nieprzyjemne odczucia. Na życzenie Klientki brwi mogą być dodatkowo znieczulone przed zabiegiem.
Natomiast jeśli chodzi o oczy czy usta to są one spornym zabiegiem. Jedne klientki odczuwają silniejszy ból w tych okolicach inne nie odczuwają dyskomfortu i są zrelaksowane. Usta mają bardzo delikatną skórę i bywają bardziej bolesne niż inne pigmentowane miejsca.