DERMAPEN

Jest to urządzenie, za pomocą którego można w skuteczny sposób poprawić wygląd skóry w praktycznie każdym miejscu na ciele. Swoim wyglądem przypomina ołówek lub długopis, a jego główną funkcją jest wykonywanie mikro nakłuć, które pobudzają skórę do regeneracji. Działa on w pełni automatycznie, a precyzja, z jaką wykonuje zabieg jest znacznie lepsza w porównaniu z innymi, klasycznymi metodami. Można go stosować u pacjentów z nawet cienką i delikatną skórą, która wrażliwa jest na zabiegi dermatologiczne i kosmetyczne.

Stanowi alternatywę dla zabiegów mezoterapii igłowej oraz z użyciem rollerów. Metoda nakłuwania skóry jest znacznie skuteczniejsza od starszych metod i efektywniej pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo, wprowadzanie do głębszych warstw skóry substancji odżywczych powoduje, że jest ona lepiej nawilżona i zdrowsza.

Zasada działania

Dermapen to urządzenie medyczne wykorzystujące 12 cienkich mikroigieł nakłuwających skórę w sposób automatyczny. Igły wykonane są z najwyższej klasy molibdenu – materiału, z którego wykonuje się precyzyjny sprzęt chirurgiczny. Jednorazowa głowica zawierająca igły jest w stanie wykonać ponad 20 nakłuć w ciągu sekundy. Głębokość wnikania igieł w skórę jest regulowana i może wynosić od 0,25 mm do 2,5 mm.

Stymuluje skórę do odbudowy w trzech etapach. W fazie pierwszej nakłucia skóry, a co za tym idzie jej mikrouszkodzenia powodują, że znacząco wzrasta szybkość procesów związanych z tworzeniem się nowych włókien kolagenowych. W etapie drugim powstaje elastyna, proteoglikany, a także pozostałe rodzaje kolagenu. W fazie końcowej mają miejsce procesy, których efektem jest ujędrnienie skóry oraz poprawa jej gęstości.

Przebieg zabiegu

Na oczyszczoną skórę maść znieczulającą oraz specjalny preparat, który dobierany jest ze względu na rodzaj przeprowadzanego zabiegu. Następnie skóra zostaje poddana działaniu głowicy zawierającej igły. Wprowadzają one substancje odżywcze w głąb skóry i stymulują skórę do odnowy biologicznej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jedynymi efektami ubocznymi powstającymi bezpośrednio po zabiegu jest uczucie lekkiego pieczenia skóry. W kolejnych kilku dniach następować będzie stopniowe złuszczanie się naskórka, aż do całkowitego jego wygojenia.

Dermapen łódź

Zalecenia po zabiegu

Po wykonanym zabiegu ważne jest, aby regularnie nawilżać skórę przeznaczonymi do tego celu kosmetykami. Skutecznie redukują one ewentualny obrzęk oraz przyspieszają proces regeneracji. Bardzo ważne jest również, aby nie wystawiać skóry na bezpośrednią ekspozycję słoneczną.

Efekty

Można zauważyć już kilka dni po zabiegu. Głównie ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień skóry, wyrównanie blizn, szram oraz rozstępów. Zmniejsza się również liczba wypadających włosów oraz poprawia się ich kondycja. Skóra lepiej wchłania kosmetyki pielęgynujące.

Wskazania do zabiegu

 • Cellulit,
 • Zmarszczki średnie oraz płytkie,
 • Blizny oraz nieestetyczne znamiona,
 • Rozstępy,
 • Rozszerzone pory,
 • Skóra zwiotczała oraz wysuszona,
 • Wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • Nowotwór,
 • Stany zapalne skóry,
 • Trądzik różowaty lub ropowiczy,
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • Regularne przyjmowanie leków na obniżających krzepliwość krwi,
 • Zaawansowana i nieleczona cukrzyca.

CENA:

1 zabieg – 300 zł

3 zabiegi – 750 zł

 

15% rabatu na drugi zabieg wykonany do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu

30% rabatu na drugi zabieg wykonany do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU: 60 minut

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW: seria 3-5 zabiegow, co 2-3 tyg